Şehirler ve Ülkeler

RAMAZAN BAYRAMINDA FANTASTİK ROMANYA ŞATOLAR TURU 2 GECE KONAKLAMALI

KAMPANYA

RAMAZAN BAYRAMINDA FANTASTİK ROMANYA ŞATOLAR TURU 2 GECE KONAKLAMALI

 • RAMAZAN BAYRAMINDA FANTASTİK ROMANYA ŞATOLAR TURU 2 GECE KONAKLAMALI
 • RAMAZAN BAYRAMINDA FANTASTİK ROMANYA ŞATOLAR TURU 2 GECE KONAKLAMALI
 • RAMAZAN BAYRAMINDA FANTASTİK ROMANYA ŞATOLAR TURU 2 GECE KONAKLAMALI
 • RAMAZAN BAYRAMINDA FANTASTİK ROMANYA ŞATOLAR TURU 2 GECE KONAKLAMALI
 • RAMAZAN BAYRAMINDA FANTASTİK ROMANYA ŞATOLAR TURU 2 GECE KONAKLAMALI
 • RAMAZAN BAYRAMINDA FANTASTİK ROMANYA ŞATOLAR TURU 2 GECE KONAKLAMALI
RAMAZAN BAYRAMINDA FANTASTİK ROMANYA ŞATOLAR TURU 2 GECE KONAKLAMALI
Şehirler :
Kontenjan :
44 kişi
Tur Süresi :
4 gün
Double Oda
159 EURO
Single Oda
199 EURO
6-12 Yaş
149 EURO
0-6 Yaş
139 EURO

RAMAZAN BAYRAMINDA

FANTASTİK

ROMANYA TURU

2 GECE KONAKLAMALI

23-26 MAYIS 2020

 

1. Gün                                                                                                                  İSTANBUL-ÇORLU-TEKİRDAĞ -KEŞAN - EDİRNE

Saat 19:00 İstanbul Beylikdüzü Migros önü, 20:15 Çorlu Orion Avm Önü, 21:00 Tekirdağ Sahil Işıklar, Saat 22:45 da KeşanHükümet Konağı Önü, 00:00 Edirne Migros Önü nde toplanıyor ve gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2. Gün                                                                                                               BÜKREŞ

 Yolda verilen molalar,Gümrük ve Pasaport işlemlerinden sonra sabah saatlerinde Romanyanın başkenti  Bükreş'e varıyoruz.Bükreş varışı takiben şehir turumuza başlıyoruz;İhtilal Meydanı, Üniversite Meydanı, Milli Tiyatro ve Çavuşesku tarafından yaptırılan "Halk Evi" dünyadaki 2. büyük binadır ve bittiğinde 10 milyar dolara mal olmuştur).Türk Şehitliği ve Bükreş Camiinin ziyaret ediyoruz.Ardından Herãstrãu Gölü kıyısında Avrupa'nın en büyük ve en eski açık hava müzelerinden biri olan evleri, kliseleri, su ve rüzgar değirmenleri ile küçük bir Romen köyünün kopyası olan açık hava müzesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize yerleşme ve serbest zaman.  Akşam konaklama otelimizde.

3. Gün                                                                                                              SİNAİA – BRAN – DRAKULA ŞATO – BRAŞOV

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası 08:00’da Transilvanya Şatolar Turu için otobüsteki yerlerimizi alıyor ve Romanya'nın Sinaia şehrine hareket ediyoruz.Müthiş doğal ve tarihi güzellikleri içinde barındıran turumuza ilk olarak Avrupanın en güzel şatolarından biri olan “Peleş Sarayı”  ziyareti ile başlıyoruz. Burayı ziyaret ettikten sonra Bran şehrine hareket ediyoruz ve burada Osmanlı tarihinde Kazıklı Voyvoda olarak bilinen III.Vlad'ın Kont Drakula filmlerine konu olmuş ve vampir efsanesinin doğduğu gizemli sarayını ziyaret ediyoruz. Misafirlerimiz burada meşhur isli peynirin (Kaşkaval) tadına bakabilirler ve hediyelikçilerde alışverişlerini yapabilirler. Sonrasında tarihi güzellikleri ve cafeleriyle ünlü Braşov şehrine hareket ediyoruz. Ortaçağ Alman Rokoko üslubunda inşa edilmiş tarihi yapıların yer aldığı bu güzel şehirde Kara Kilise, Şehir surları, korunmuş dar sokakları başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Tur Bükreş’e dönüş.Akşam saat 19:30 da arzu eden konuklarımızla tipik Romen Eğlencesi’ne (Extra 30 Euro) katılma imkanı.Ardından otele dönüş. Akşam konaklama otelimizde.

4. Gün                                                                                                               VELİKO TARNOVA -EDİRNE – KEŞAN-TEKİRDAĞ-ÇORLU-İSTANBUL

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından 08:00’da dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.Giurgiu (Romanya) - Ruse (Bulgaristan) sınır kapısına varıyor ve pasaport,gümrük işlemlerinin ardından Bulgaristana giriş yapıyoruz.Veliko Tarnova varışı takiben şehir turu yapıyoruz.Şehir turunun ardından öğle yemeğ için serbest zaman.Serbest zaman sonrası artık turumuzun sonuna geliyor dönüş yolculuğumuza geçiyoruz. Lesova (Bulgaristan)  - Hamzabeyli (Türkiye) sınır kapısına varış ve pasaport işlemleri sonrası Türkiyeye giriş.Artık gezimizin sonlarına geliyor  ve sizi aldığımız noktalara bırakıyoruz.Bir başka gezide buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.

 

2/3 KİŞİLİK ODALARDA KİŞİ BAŞI 159 €URO

 

 

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 • 2 Gece 3/4* Otelde Oda Kahvaltı Konaklama
 • Panoramik Bükreş Şehir Turu
 • Bora Turizm Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Otobüste Alınan Tüm İkramlar

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Vize/Hizmet Bedeli
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Romen Gecesi 30 €uro
 • Yurtdışı Çıkış Harcı 50 TL
 • Seyahat Sağlık Sigortası (Yeşil Pasaporta Mecburi) 10 €uro

 

 

 

DİĞER TUR BİLGİLERİ;

# Gerekli görüldüğü taktirde, programın gerçekleştirilebilmesi için tur programlarının diğer acenteler ile ortak olarak birleştirilmesi hakkı Bora Turizm’de saklı tutulmaktadır.

# Ödemesi yapılmayan ön rezervasyonların kesinliği yoktur, 24 saat içerisinde ön ödeme (kapora) yatırılması gereklidir. Yatırılmadığı taktirde, 24 saat aşımından sonra otomatik olarak "Yedekler" kategorisine aktarılacaktır.

# Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. 2 Gece ve üzeri konaklamalı turlarda oturma düzeninde her gün sıra atlayarak rotasyon uygulanır.

# Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.

# Tur programında, hava muhalefeti ile oluşabilecek aksaklıklardan Bora Turizm sorumlu değildir. Değişiklilk yapma hakkı Bora Turizm'de saklıdır.

# Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan Bora Turizm sorumlu değildir.

# İptaller, günübirlik turlarda son 7 gün, yurt dışı ve konaklamalı turlarda 1 ay öncesine kadar yapılmalıdır. 

# Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapılabilir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Bora Turizm sorumluluğu yoktur.

# Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.

# Çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır.

# Araçlarımız katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. (18, 27, 46 Kişilik araçlarımız mevcuttur.)