Şehirler ve Ülkeler

RAMAZAN BAYRAMINDA 4 GÜNDE 3 ÜLKE "YUNANİSTAN-MAKEDONYA-BULGARİSTAN TURU "

KAMPANYA

RAMAZAN BAYRAMINDA 4 GÜNDE 3 ÜLKE "YUNANİSTAN-MAKEDONYA-BULGARİSTAN TURU "

 • RAMAZAN BAYRAMINDA 4 GÜNDE 3 ÜLKE "YUNANİSTAN-MAKEDONYA-BULGARİSTAN TURU "
 • RAMAZAN BAYRAMINDA 4 GÜNDE 3 ÜLKE "YUNANİSTAN-MAKEDONYA-BULGARİSTAN TURU "
 • RAMAZAN BAYRAMINDA 4 GÜNDE 3 ÜLKE "YUNANİSTAN-MAKEDONYA-BULGARİSTAN TURU "
 • RAMAZAN BAYRAMINDA 4 GÜNDE 3 ÜLKE "YUNANİSTAN-MAKEDONYA-BULGARİSTAN TURU "
 • RAMAZAN BAYRAMINDA 4 GÜNDE 3 ÜLKE "YUNANİSTAN-MAKEDONYA-BULGARİSTAN TURU "
 • RAMAZAN BAYRAMINDA 4 GÜNDE 3 ÜLKE "YUNANİSTAN-MAKEDONYA-BULGARİSTAN TURU "
“BULGARİSTAN - MAKEDONYA - YUNANİSTAN TURU”

3 Gece 4 Gün / 2 GECE OTEL KONAKLA
Şehirler :
Kontenjan :
44 kişi
Tur Süresi :
4 gün
Double Oda
199 EURO
Single Oda
289 EURO
6-12 Yaş
179 EURO
0-6 Yaş
159 EURO

“BULGARİSTAN - MAKEDONYA - YUNANİSTAN TURU”

3 Gece 4 Gün / 2 GECE OTEL KONAKLAMALI

20-21-22-23 NİSAN 2023

 

1.GÜN  20 NİSAN 2023                                                                              PERŞEMBE

Keşanda önceden belirlenen alanda saat 23:00'de buluşuyor ve Kapıkule sınır kapısına doğru hareket ediyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Sofya'ya doğru devam ediyoruz. Geceleme otobüsümüzde..

2.GÜN 21 NİSAN 2023                                                                                        CUMA

Sabah saatlerinde Sofya’ya ulaşıyoruz ve panoramik Sofya şehir turumuza başlıyoruz. St. Nedelya Kilisesi, Rus Kilisesi, Rotanda Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, parlamento, Sofya Üniversitesi, Aleksander Nevski Katedrali, başbakanlık, NDK Ulusal Kültür Sarayı turumuzda görülecek yerler arasındadır. Ayrıca ulu önder M.Kemal Atatürk’ün yeniçeri elbisesi giyerek katıldığı balonun yapıldığı ordu evini de görme fırsatımız olacak. Turumuzun ardından otobüsümüzde toplanma ve Üsküp'e hareket. Varışımızla beraber Üsküp şehir turumuza başlıyoruz. Üsküp şehir turumuzda ilk göreceğimiz yer Üsküp Kalesi ve kaleden şehrin manzarası olacak. Turumuzun devamında Yahya Paşa Camii, Mustafa Paşa Camii, Kapan Han, Davut Paşa Hamamı görülecektir. Eski Üsküp'ün hala yaşandığı Türk Çarşısı'nda kendinizi Türkiye'de gibi hissedeceksiniz. Şehri ikiye bölen Vardar Nehri üzerinde yapımı 1469 yılında tamamlanan Taş Köprü ya da bilinen diğer adıyla Fatih Sultan Mehmet Köprüsü üzerinden yeni Üsküp'e doğru turumuza devam ediyoruz. Makedonların en büyük kahraman olarak kabul ettikleri İskender Bey Heykeli bizi Makedonya Meydanı'nda karşılayacak. Rahibe Teresa Anı Evini de panoramik olarak göreceğimiz yürüyüş turumuz Üsküp'ün simgelerinden eski tren garında son bulacak. Rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar verilecek serbest zamanda alışveriş yapabilir, Üsküp'ün kafelerinin tadını çıkarabilirsiniz. Bildirilen saatte otobüsümüzde buluşma ve otelimize hareket. Geceleme otelimizde. (Üsküp Konaklama)

3.GÜN  22 NİSAN 2023                                                                              CUMARTESİ

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Makedonya'nın sayfiye kenti Ohrid'e hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerinde yerel adıyla Tetovo, Osmanlı döneminde kullanılan adıyla Kalkandelen ilk durağımız olacak. Burada, 1438 yılında inşa edilmiş, güzelliği dillere destan olan Alaca Cami'yi ziyaret edeceğiz. Alışılagelmiş camilerden çok farklı bir mimariye sahip, adını da mimarisinden alan bu eseri ziyaret ettikten sonra Ohrid'e doğru devam ediyoruz. Ohrid'e varışımızda otobüsümüzden inerek, yürüyerek yapacağımız şehir turumuza başlıyoruz. Unesco Dünya Mirasları listesinde yer alan bir kent olan Ohrid'de günümüzde hala konserlerde ve festivallerde kullanılan Ayasofya Kilisesi, Roma döneminden kalma amfitiyatro, Osmanlı döneminden kalma Halveti Tekkesi, Safranbolu evlerini anımsatan eski yapılar ve Çınar Meydanı gibi yerler görülecektir. Şehir turumuzun bitiminde verilecek serbest zamanda Ohrid İncisi ve diğer hediyelik eşyalardan alma şansına sahip olacaksınız. Turumuzun sonunda yemek ve alışveriş gibi ihtiyaçlarınız için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz (Ekstra 20 €uro) olarak düzenlenecek Gölde Tekne ve St.Naum turuna katılabilirler. Bu turumuzda Ohrid Gölü'nde eşsiz manzaralar eşliğinde gölde tekne turu yapacağız. Tekne turunun ardından St.Naum'a doğru yola çıkıyoruz. Burada bulunan Manastır'ı ziyaret ettikten sonra burada bulunan doğa harikası gölette sandal gezisi yapıyoruz. Verilecek serbest zamanın ardından Ohrid'e dönüş ve otelimize transfer.  Akşam dileyen misafirlerimiz (Ekstra 30 €uro) düzenlenecek Yemekli,Canlı Müzik eşliğinde Makedon Gecesi programımıza katılabilirler. Rumeli müzikleri eşliğinde Makedon mutfağının tadına bakacağımız gece sonunda otelimize hareket edeceğiz. Geceleme otelimizde. (Ohrid Konaklama)

4.GÜN  23 NİSAN 2023                                                                                            PAZAR

Sabah erken saatlerde uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Manastır'a doğru hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve elma bahçeleriyle ünlü Resne'de,  İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk-Yunan Savaşı'ndaki faydaları nedeni ile üne kavuşan olan Resneli Niyazi’nin Sarayını bahçesinden görüyoruz. Kısa bir yolculuk sonrasında ulaşacağımız Manastır'da otobüsümüzden inerek panoramik turumuza başlıyoruz. Günümüzdeki ismi Bitola olan şehirde ilk olarak Mustafa Kemal Atatürk'ün eğitim gördüğü ve bugün şehir müzesi olarak kullanılan Askeri İdadi'yi ziyaret ediyoruz. Atatürk'ün eğitim gördüğü sınıf bugün 'Atatürk Anı Odası' olarak düzenlenmiştir. Ayrıca binada etnografya müzesi de bulunmaktadır. Manastır kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısı, Osmanlı döneminden kalma Bedesten, İshak Camii, Yeni Cami gibi eserleri görüyoruz. Manastır kentinin kalbi konumundaki, günlük hayatın aktığı, kafe, restoran ve şık binalarıyla şehrin gözbebeği Şirok Sokak gezimiz sırasında Atatürk'ün hayatından ilginç bir olaya da şahit olacağız. Turumuzun bitiminde toplanma ve Yunanistan sınır geçişimizi takiben Selanik'e hareket. Varışın ardından panoramik Selanik turumuzla başlıyoruz.İlk durağımız  Ulu Önder M.Kemal Atatürk'ün doğduğu ev.Ardından Kordon, Beyaz Kule, döner kule, fuar meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri , Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli, Hamza Bey Camii, E.Venezelo-P.Konstantin Heykelleri, Vardar, Makedonia, Aristoteles, Elefterios meydanları görülecek yerler arasındadır. Selanik turumuzu noktalıyor ve Kavala'ya doğru hareket ediyoruz. Kavala'ya varışın ardından yapacağımız şehir turunda Mehmet Ali Paşa Külliyesi, Kavala Kalesi(panoramik olarak), su kemerleri, belediye binası, liman görülecek yerler arasındadır.Ardından akşam yemeği için serbest zaman.Serbest zamanda,Balık lokantalırnda Kavala'nın deniz mahsullerinin tadına bakıp, Uzo keyfi yapabiliriz. Otobüsümüzle Kavala'dan ayrılırken meşhur Kavala kurabiyesi alışverişi için mola veriyoruz. Molanın ardından  artık turumuzun sonuna geliyor ve Kipi – Yunanistan, İpsala-Türkiye sınır kapılarında pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Keşan’a varıyor ve bir başka turda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizden ayrılıyoruz.

 

GEZİ FİYATIMIZA DAHİL OLANLAR

*Üsküp (1) gece 3-4**** Oteller'de Oda Kahvaltı Konaklama

*Ohrid (1) gece 3-4**** Oteller'de Oda Kahvaltı Konaklama

*Sofya,Üsküp,Tetova,Ohrid,Bitola,Selanik, Şehir Gezileri

* Türkçe Rehberlik Hizmetleri

* Lüks Otobüslerle Ulaşım

* Araç İçi İkramlar

 

 

 GEZİ FİYATIMIZA DAHİL OLMAYANLAR

*Akşam Yemekleri

* Öğlen Yemekleri

* Yurtdışı Çıkış Harcı 150 TL

* Schengen Vizesi + Hizmet Bedeli 130 €uro

 * Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri