Şehirler ve Ülkeler

BATUMLU HIRÇIN KARADENİZ TURU 5 GECE KONAKLAMALI

KAMPANYA

BATUMLU HIRÇIN KARADENİZ TURU 5 GECE KONAKLAMALI

 • BATUMLU HIRÇIN KARADENİZ TURU 5 GECE KONAKLAMALI
 • BATUMLU HIRÇIN KARADENİZ TURU 5 GECE KONAKLAMALI
 • BATUMLU HIRÇIN KARADENİZ TURU 5 GECE KONAKLAMALI
 • BATUMLU HIRÇIN KARADENİZ TURU 5 GECE KONAKLAMALI
 • BATUMLU HIRÇIN KARADENİZ TURU 5 GECE KONAKLAMALI
BATUMLU HIRÇIN KARADENİZ TURU 5 GECE KONAKLAMALI
Şehirler :
Kontenjan :
44 kişi
Tur Süresi :
7 gün
Double Oda
1650 TL
Single Oda
1950 TL
6-12 Yaş
1550 TL
0-6 Yaş
1450 TL

"BATUMLU BÜYÜK KARADENİZ TURU"

5 Gece Otel Konaklamalı

14-20 NİSAN 2020

  

1.GÜN     KEŞAN- TEKİRDAĞ - İSTANBUL 

Akşam saat 19:00 Keşan ‘dan hareket ediyoruz.İstanbul üzerinden sürdüreceğimiz gece yolculuğunda yolda vereceğimiz molalarla Samsun’a doğru hareket ediyoruz.

2.GÜN      SAMSUN – ORDU-GİRESUN

Sabah erken saatlerde Çorum – Osmancık Ulusoy Tesisleri’nde kahvaltımızı (ekstra) aldıktan sonra Havza/Kavak Yolu’ndan Samsun'a ulaşıyoruz. İlk durağımız Amisos Kalıntılarının da bulunduğu Amisos Tepesi.Ardından Karadeniz Bölgesi’nin tarih ve arkeolojisini en iyi aktaran Samsun Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi.Ardından Tütün İskelesi ni geziyoruz.Tütün İskelesi ziyareti ardından Milli Mücadelemizin simgesi olan Samsun Atatürk Anıtı’nda fotoğraf molası veriyoruz.Fotoğraf molası sonrası ögle yemeği için serbest zaman.Yemek molası sonrası Atatürk'ün Samsun’a getiren Bandırma Vapuru’nun bire bir rekonstrüksiyonunu görüp fotoğrafladıktan sonra sahil yolunu izleyerek Ordu ‘ya ulaşıyoruz.Ordu varışı takiben Paşaoğlu Konağını ziyaret ediyoruz.Paşaoğlu konağı sonrası Ordu da denizden 485 m yükseklikteki Boztepe ‘ye çıkarak kenti kuş bakışı seyrediyor, fotoğraf molası veriyoruz. Boztepenin ardından Giresundaki otelimize hareket ediyoruz.Akşam yemeği ve konaklama Giresunda otelimizde.

3.GÜN                      GİRESUN – RİZE-AYDER YAYLASI

Sabah otelimizde alınan kahvaltının ardından  araç değişikliği yaparak minibüslerle Giresun Kalesine çıkıyor ve Giresunu kuşbakışı seyrederek çay molası veriyoruz.Ardından yolumuza devam ediyoruz.Şimdiki durağımız meşhur Rize Bezcisi.Rize bezlerinin üretildiği atölyelerde vereceğimiz alışveriş molası sonrası öglen yemeği için Çayeline geçiyor ve Çayelinin Meşhur Kuru fasulyesinden tadıyoruz.Öğlen yemek molasının ardından Dünyanın en yeşil noktası olarak bilinen Fırtına vadisi içinde yer alan binbir çeşit bitkiyi görerek kendimizi Karadeniz’ in en güzel yaylası olarak bilinen Ayder Yaylasında buluyoruz. Ayder Şelale’si etrafında yapacağımız gezinti sonrası otelimize hareket ediyoruz.Akşam yemeği ve konaklama Ayder yaylasındaki otelimizde. 

4.GÜN                       BATUM – HOPA-AYDER YAYLASI  

Sabah otelde alınan erken kahvaltının ardından saat 06:30 da Sarp Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz .TC Nüfus Cüzdanı ile Gürcistan sınır kapısını geçip komşu ülkede Batum iline ulaşıyoruz. İlk olarak Gönye Kalesi’ni göreceğiz. Ardından Çoruh Nehri’ni geçerek Batum’a ulaşacağız. Batum şehir turunda; Bakire Meryem Katedrali, Şehir Parkı, Batum Limanı ve Pazarı gezileri sonrası öğlen yemeği için serbest zaman veriyoruz.Serbest zaman sonrası Batum dan ayrılarak sınır kapısına ulaşıyoruz.Türkiyeye giriş işlemlerinin ardından Borçka’ya doğru hareket ediyoruz.Borçka varışı takiben otobüsten ayrılıyor ve minibüslere binip Karagöl’e gidiyoruz.Karagöl ziyareti sonrası tekrar otebüsümüze dönüyor ve Ayder Yaylasına otelimize geliyoruz.Akşam konaklama Ayder Yaylası.

5.GÜN                 RİZE – TRABZON  

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Rize’ye hareket ediyoruz.Rize varışı takiben Rize Kalesine çıkıyor ve rizeyi kuşbakışı takip ediyoruz.Ardından otobüsteki yerlerimizi alarak Uzungöl’e hareket ediyoruz. Muhteşem manzaralar eşliğinde 1090 m yükseklikteki Uzungöl ‘e varışı takiben öğlen yemeği molası veriyoruz.Yemek molasının ardından  tekrar otobüsteki yerlerimizi alarak Sürmene ye hareket ediyor ve meşhur Sürmene Bıçakçısına uğruyoruz.Sürmene sonrası şimdiki durağımız Çay Fabrikası.Çayın üretim aşamalarını yerinde görüp,yore çaylarından satın alabilme imkanımız sonrası Zigana Geçidi ne hareket ediyoruz.Zigana geçidi sonrası son durağımız olan meşhur Sütlaçlarımızı tadımlamak için mola veriyoruz.Ardından otelimize hareket ediyoruz.Akşam konaklama Trabzon’da otelimizde.

6.GÜN                 TRABZON – ÜNYE-SAMSUN

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Trabzona hareket ediyoruz.Trabzon varışı takiben ilk durağımız,Kommenoslar Dönemi merkez kiliselerinden birisi olan Trabzon Ayasofya’sı (Camii).Ayasofya ziyaretimiz sonrası durağımız,Trabzon Gümüş Sanatı olan Telkarinin ve Kazazinin yapımını öğreniyoruz.Daha sonra Türkiye’deki en güzel Atatürk Evleri’nden birisi olan Atatürk Köşkü’ne hareket ediyoruz.Atatürk Köşkü sonrası öğlen yemeğimizi Meşhur Akçaabat Köftecisi Cemil Usta da alıyoruz.Yemek sonrası serbest zaman.Serbest zaman sonrası yolumuza devam ediyor ve Yöresel ürünleri alacağımız; Trabzon Tereyağcısına,Vakfıkebir Ekmekçisine,Ordu Fındıkçısına uğrayıp bölge ürünlerini aldıktan sonra otelimize hareket ediyoruz.Aksam yemeği ve konaklama Samsun ‘da otelimizde.

7.GÜN               AMASYA – İSTANBUL – TEKİRDAĞ - KEŞAN

Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası Amasya ya hareket ediyoruz.Şehzadeler Şehri Amasya ya varışı takiben yapacağımız şehir turunda gezeceğimiz yerler arasında;Saraydüzü Kışla Binası,II. Beyazıd Külliyesi,Amasya Müzesi ve Mumya Bölümü,Kaya Mezarları,Burmalı Minare bulunmaktadır.Şehir turu sonrası Yeşilırmak kıyısında öğlen yemeği için serbest zaman.Serbest zaman sonrası artık turumuzun  sonuna yaklaştığımız yolculuğumuzda Amasya-Bolu-İzmit–İstanbul-Keşan yolunu takip ediyor ve yolda verilen molalardan sonra Keşan’a varıyor ve siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktaya bırakarak yeni turlarımızda görüşmek üzere sizlere vedalaşıyoruz.

 

2/3 KİŞİLİK ODALARDA KİŞİ BAŞI 1650 TL

 

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

 
 • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 • Tüm Şehir Turu
 • Bora Turizm Rehberlik Hizmetleri
 • 3*** - 4**** Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama
 • Otobüste alınan tüm ikramlar
 • Seyahat Sağlık Sigortası

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

 • Tüm Öğle Yemekleri
 • İlk Gün Sabah Kahvaltısı
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Otel Ekstra Harcamalar (Mini Bar vs.)
 • Otelde Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler
 • Seyahat Sigortası Farkı (65 Yaş Üzeri)
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı 50 TL (Batum)
 • Minibüs Ücretleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DİĞER TUR BİLGİLERİ;

# Gerekli görüldüğü taktirde, programın gerçekleştirilebilmesi için tur programlarının diğer acenteler ile ortak olarak birleştirilmesi hakkı Bora Turizm’de saklı tutulmaktadır.

# Ödemesi yapılmayan ön rezervasyonların kesinliği yoktur, 24 saat içerisinde ön ödeme (kapora) yatırılması gereklidir. Yatırılmadığı taktirde, 24 saat aşımından sonra otomatik olarak "Yedekler" kategorisine aktarılacaktır.

# Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. 2 Gece ve üzeri konaklamalı turlarda oturma düzeninde her gün sıra atlayarak rotasyon uygulanır.

# Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.

# Tur programında, hava muhalefeti ile oluşabilecek aksaklıklardan Bora Turizm sorumlu değildir. Değişiklilk yapma hakkı Bora Turizm'de saklıdır.

# Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan Bora Turizm sorumlu değildir.

# İptaller, günübirlik turlarda son 7 gün, yurt dışı ve konaklamalı turlarda 1 ay öncesine kadar yapılmalıdır. 

# Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapılabilir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Bora Turizm sorumluluğu yoktur.

# Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.

# Çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır.

# Araçlarımız katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. (18, 27, 46 Kişilik araçlarımız mevcuttur.)