Şehirler ve Ülkeler

SAFRANBOLU BATI AMASRA TURU 1 GECE KONAKLAMALI

KAMPANYA

SAFRANBOLU BATI AMASRA TURU 1 GECE KONAKLAMALI

 • SAFRANBOLU BATI AMASRA TURU 1 GECE KONAKLAMALI
 • SAFRANBOLU BATI AMASRA TURU 1 GECE KONAKLAMALI
 • SAFRANBOLU BATI AMASRA TURU 1 GECE KONAKLAMALI
 • SAFRANBOLU BATI AMASRA TURU 1 GECE KONAKLAMALI
 • SAFRANBOLU BATI AMASRA TURU 1 GECE KONAKLAMALI
 • SAFRANBOLU BATI AMASRA TURU 1 GECE KONAKLAMALI
SAFRANBOLU BATI AMASRA TURU 1 GECE KONAKLAMALI
Şehirler :
Kontenjan :
44 kişi
Tur Süresi :
3 gün
Double Oda
425 TL
Single Oda
500 TL
6-12 Yaş
375 TL
0-6 Yaş
350 TL

SAFRANBOLU - AMASRA TURU

1 GECE KONAKLAMALI

25- 26-27 EYLÜL 2020

1.GÜN 25 Eylül 2020 Cuma                                                                                                         

Belirtilecek saate, Keşan Hükümet Konağı Önü'nde toplanıyor ve İstanbul - Bolu’  yolu üzerinden Safranbolu'ya hareket ediyoruz.

 

2.GÜN 26 Eylül 2020 Cumartesi                                                                                                   

Sabah saatlerinde Safranbolu' ya hâkim bir nokta olan Hükümet Tepesi’ne çıkarak eski Müslüman Mahallesi’ni ve Rum Mahallesi’ni görüyoruz. Tarihi saat kulesini gezdikten sonra yapımı 1893 yılında tamamlanan ve manzarası ile tam anlamıyla büyüleyecek olan Mümtazlar Konağına gidiyoruz. Konakta kısa bir çay molası veriyoruz. Hayat, Harem ve Selamlık bölümlerini görüyoruz. Safranbolu tarihine şahitlik edebileceğimiz sokaklardan kent merkezine doğru ilerlerken Eski Semerciler, Manifaturacılar, Bakırcılar ve Demirciler Çarşılarını kentin etrafında uzaktan gördüğümüz Kanyonlardan biri olan ama kentin merkezinde ihtişamına tanık olacağınız Akçasu Kanyonunu ve öyküsüyle sizi şaşırtacak olan İzzet Mehmet Paşa Camii’ni gördükten sonra günümüzde otel olarak kullanılan Cinci Hanı görüyoruz. Buradan bugün müze haline getirilmiş olan Kaymakamlar Evine gidiyoruz. Yörenin etnografik özelliklerinin de sergilendiği buradaki gezimizin ardından Köprülü Mehmet Paşa Camii ve Bahçesindeki Güneş Saatini gördükten sonra Yemeniciler Arastasına geçiyoruz. Daha sonra yöresel el işlerini görebileceğimiz ve en az Safranbolu’nun kendisi kadar ünlü olan Safrantat lokum çeşitlerini  tadabileceğimiz çarşıda gezmek üzere vereceğimiz serbest zaman sonrasında, durağımız Bektaşiliğin izlerini günümüze taşıyan görkemli evlere sahip olduğu kadar sadeliği de içinde barındıran Yörük Köyü oluyor. Köyde Çamaşırhaneyi gezdikten sonra Sipahioğlu Konağına geçiyoruz. Harem ve Selam gezilerinin ardından köy meydanında vereceğimiz serbest zaman ardından otelimize yerleşiyoruz ve konaklamamızı otelimizde yapıyoruz.

 

3.GÜN 27 Eylül 2020 Pazar                                                                                                                    

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından araçtaki yerlerimizi alıyor ve Amasra’ya hareket ediyoruz. Tarihçi Strobon’a göre Amazonlar tarafından kurulmuş olan, adını bir Pers Prensesi Amastris’den alan Karadeniz’in eşsiz güzelliklerine sahip Fatih Sultan Mehmet tarafından “Çeşm-i Cihan buramı ola ?”( Dünya’nın Gözü ) diye adlandırılan Amasra’ya varıyoruz. İhtişamını halen koruyan surlarla çevrili kent sokaklarında gezerken küçük bir Adayı anakaraya bağlayan Kemere Köprüsü, Kilise Camii ve Çekiciler Çarşısını görüp ünlü Balık Restoranlarında öğle yemeği molası (Ekstra), yemek sonrası Osmanlılar döneminde Bahriyeyi Hümayun sonrasında mızıka okulu olarak da kullanılan Amasra Müzesi’ni panoramik ziyaretimiz sonrası kentten ayrılıyoruz. Keşan’a olan dönüş yolculuğumuza geçiyoruz. Yolda verilen molalardan sonra Keşan'a varışı takiben bir başka gezide buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizde ayrılıyoruz.

 

2/3 KİŞİLİK ODALARDA KİŞİ BAŞI 425 TL

TEK KİŞİLİK ODA FARKI 75 TL

 

 

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 • Otobüste Alınan Tüm İkramlar
 • Bora Turizm Rehberlik Hizmetleri
 • İlk Gün Araçta Sabah Kumanyası
 • 3-4* Otelde Oda Kahvaltı Konaklama
 • Seyahat Sigortası

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri  
 • Öğle ve Akşam Yemekleri 
 • Otel ve Kişisel Ekstra Harcamalar

     

DİĞER TUR BİLGİLERİ;

# Günübirlik ve Tek gecelik konaklaması olan programlarda koltuk sıraları kayıt sırasına göre belirlenmektedir, 2 gece ve üzeri konaklamalı programlarda koltuk sıraları her gün Bora Turizmin belirlediği şekilde değiştirmeli olarak rotasyon uygulanacaktır.

# Gerekli görüldüğü taktirde, programın gerçekleştirilebilmesi için tur programlarının diğer acenteler ile ortak olarak birleştirilmesi hakkı Bora Turizm’de saklı tutulmaktadır.

# Ödemesi yapılmayan ön rezervasyonların kesinliği yoktur, 24 saat içerisinde ön ödeme (kapora) yatırılması gereklidir. Yatırılmadığı taktirde, 24 saat aşımından sonra otomatik olarak "Yedekler" kategorisine aktarılacaktır.

# Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. 2 Gece ve üzeri konaklamalı turlarda oturma düzeninde her gün sıra atlayarak rotasyon uygulanır.

# Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.

# Tur programında, hava muhalefeti ile oluşabilecek aksaklıklardan Bora Turizm sorumlu değildir. Değişiklilk yapma hakkı Bora Turizm'de saklıdır.

# Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan Bora Turizm sorumlu değildir.

# İptaller, günübirlik turlarda son 7 gün, yurt dışı ve konaklamalı turlarda 1 ay öncesine kadar yapılmalıdır. 

# Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapılabilir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Bora Turizm sorumluluğu yoktur.

# Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.

# Çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır.

# Araçlarımız katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. (18, 27, 46 Kişilik araçlarımız mevcuttur.)