Şehirler ve Ülkeler

KONYA ÇUMRA ÇATALHÖYÜK KÖYÜ LALE FESTİVALİ TURU 1 GECE KONAKLAMALI

KAMPANYA

KONYA ÇUMRA ÇATALHÖYÜK KÖYÜ LALE FESTİVALİ TURU 1 GECE KONAKLAMALI

 • KONYA ÇUMRA ÇATALHÖYÜK KÖYÜ LALE FESTİVALİ TURU 1 GECE KONAKLAMALI
 • KONYA ÇUMRA ÇATALHÖYÜK KÖYÜ LALE FESTİVALİ TURU 1 GECE KONAKLAMALI
 • KONYA ÇUMRA ÇATALHÖYÜK KÖYÜ LALE FESTİVALİ TURU 1 GECE KONAKLAMALI
 • KONYA ÇUMRA ÇATALHÖYÜK KÖYÜ LALE FESTİVALİ TURU 1 GECE KONAKLAMALI
 • KONYA ÇUMRA ÇATALHÖYÜK KÖYÜ LALE FESTİVALİ TURU 1 GECE KONAKLAMALI
KONYA ÇUMRA ÇATALHÖYÜK KÖYÜ LALE FESTİVALİ TURU 1 GECE KONAKLAMALI
Şehirler :
Kontenjan :
44 kişi
Tur Süresi :
3 gün
Double Oda
700 TL
Single Oda
770 TL
6-12 Yaş
650 TL
0-6 Yaş
625 TL
KONYA VE ÇATALHÖYÜK ÇUMRA 
LALE BAHÇELERİ FESTİVALİ TURU
1 GECE KONAKLAMALI
17-19 NİSAN 2020
1 GECE KONAKLAMALI
 
 
 
 
1.Gün: Gece Yolculuğu
19:00 Keşan Hükümet Konağı Önü
20:15 Tekirdağ Sahil Işıklar
22:00 İstanbul Esenler Otogar Girişi
22:45 Kavacık İETT Durağı
 
Noktalarından misafirlerimizi alarak programımıza başlıyoruz. 
 
2.Gün: Çatalhöyük – Lale Bahçeleri
Sabah saatlerinde (ekstra) kahvaltı molamızın ardından Çumra yolunu izleyerek insanlığın gelişiminde önemli bir evre olan yerleşik toplumsal hayata geçişle birlikte, tarımın başlangıcı ve avcılık gibi önemli sosyal değişim ve gelişmelere tanıklık eden ve UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI listesinde yer alan Çatalhöyük Neolitik Kenti'ne gidiyoruz. İki höyükten oluşan Çatalhöyük’teki içlerine çatılardan girilen birbirine bitişik evler ile sokağı olmayan yerleşim ünik bir özellik sergilemektedir. Ortadoğu ve Anadolu’da diğer neolitik alanlar bulunmuş olmasına rağmen, Çatalhöyük Neolitik Kentindeki kalıntıların boyutu, yaşayan toplumun yoğunluğu, güçlü sanatsal ve kültürel gelenekler ve zaman içindeki sürekliliğin benzersiz bileşimi ile olağanüstü evrensel değer taşımaktadır. Çatalhöyük gezimizin ardından 35 ayrı renkte binlerce lalenin boy attığı tarlaları gezmeye gidiyoruz. Pembe, mor, turuncu kırmızı, sarı, beyaz, siyah şeritler halindeki laleler bir gökkuşağı gibi. Göz alabildiğine uzanan, aralarına kazara karışan başka renkteki lalenin hemen yok edildiği 300 dönümlük tarlaların renk cümbüşünü izleyip fotoğrafladıktan sonra Konya’da ki otelimize hareket. Konaklama otelimizde.
 
3.Gün Sille – Mevlana Müzesi - Şems-İ Tebrizi Türbesi - Kelebekler Vadisi
Otelde kahvaltıyı aldıktan sonra Selçuklu ve Osmanlı döneminde İpek ve Baharat yolları üzerinde olması nedeniyle önemli bir yer olan Sille’ye hareket ediyoruz. Konya’da yaşayan Mevlevi Dervişlerince sürekli ziyaret edilmiş kasabamızda, beldenin tarihi kilisesini gezip, tarihi sokaklarda yürüyüş yapacağız. Sonrasında Selçuklu döneminde sarayın gül bahçesi, günümüzde ise "Gel, Gel, ne olursan ol, gel” sözü ile tüm Dünya’ya nam salmış olan Hz. Mevlâna Müzesi ile gezimize dervişane kapısından girerek başlıyoruz. Müzemizin içinde yer alan Derviş Hücreleri, Matbah ve Hürrem Pasa Türbesi, Üçler Mezarlığı’na açılan Hâmûsân (Susmuslar) Kapısı, Sinan Pasa, Fatma Hatun ve Hasan Pasa Türbeleri, Semahane ve Mescit Bölümleri ile Mevlâna ve Aile Fertlerinin mezarlarının da içerisinde bulunduğu ana binayı geziyoruz. Avluya çıktığımızda ise Yavuz Sultan Selim'in 1512 yılında yaptırdığı üzeri kapalı şadırvan ile "Seb-i Arûs" havuzu ve avlunun kuzey yönünde yer alan Selsebil adı verilen çeşme ile gezimizi tamamlıyoruz. Ardından Hz. Mevlana’nın “duydum ki bizi bırakmaya azmediyorsun, etme“ diye seslendiği ve ruhunun aynası olarak adlandırdığı Şems- i Tebrizi Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğimizin ardından 3500 m2'lik gezi alanı ile toplamda 7.600 m2'lik bir kullanım alanına sahip Konya Tropikal Kelebek Bahçesi’ne geçiyoruz. 15 tür kelebeğe doğal yaşam alanı sunan ve bahçede 98 türe ait 20.000 adet bitki barındıran vadide gizemli dünyalara muhteşem bir yolculuk sizleri bekliyor. Ayrıca belki de daha önce hiç görmediğiniz şaşırtıcı ve gizemli hayvanlarla tanışacaksınız. Gezimizin ardından dönüş yolculuğumuza başlıyoruz ve  siz saygıdeğer misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak bir başka Bora Turizm organizasyonunda buluşmak üzere üzülerek vedalaşıyoruz.
 
2/3 KİŞİLİK ODALARDA KİŞİ BAŞI 700 TL
 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Lüks Otobüsler ile Ulaşım 
 • 1 Gece 3-4* Otelde Oda Kahvaltı Konaklama
 • Bora Turizm Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Milli Park Giriş Ücretleri
 • Otobüste Alınan İkramlar
 • 1618 No'lu Kanuna göre Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • İlk Gün Sabah Kahvaltısı
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Tüm Esktra Harcamalar (Otel ve Şahsi)

 

 

DİĞER TUR BİLGİLERİ;

# Gerekli görüldüğü taktirde, programın gerçekleştirilebilmesi için tur programlarının diğer acenteler ile ortak olarak birleştirilmesi hakkı Bora Turizm’de saklı tutulmaktadır.

# Ödemesi yapılmayan ön rezervasyonların kesinliği yoktur, 24 saat içerisinde ön ödeme (kapora) yatırılması gereklidir. Yatırılmadığı taktirde, 24 saat aşımından sonra otomatik olarak "Yedekler" kategorisine aktarılacaktır.

# Günübirlik ve Tek gecelik konaklaması olan programlarda koltuk sıraları kayıt sırasına göre belirlenmektedir, 2 gece ve üzeri konaklamalı programlarda koltuk sıraları her gün Bora Turizmin belirlediği şekilde değiştirmeli olarak rotasyon uygulanacaktır.

# Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.

# Tur programında, hava muhalefeti ile oluşabilecek aksaklıklardan Bora Turizm sorumlu değildir. Değişiklilk yapma hakkı Bora Turizm'de saklıdır.

# Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan Bora Turizm sorumlu değildir.

# İptaller, günübirlik turlarda son 7 gün, yurt dışı ve konaklamalı turlarda 1 ay öncesine kadar yapılmalıdır. 

# Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapılabilir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Bora Turizm sorumluluğu yoktur.

# Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.

# Çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır.

# Araçlarımız katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. (18, 27, 46 Kişilik araçlarımız mevcuttur.)