Şehirler ve Ülkeler

GÜNÜBİRLİK SAMANDERE ŞELALELERİ EFTENLİ GÖLÜ TURU

KAMPANYA

GÜNÜBİRLİK SAMANDERE ŞELALELERİ EFTENLİ GÖLÜ TURU

  • GÜNÜBİRLİK SAMANDERE ŞELALELERİ EFTENLİ GÖLÜ TURU
  • GÜNÜBİRLİK SAMANDERE ŞELALELERİ EFTENLİ GÖLÜ TURU
  • GÜNÜBİRLİK SAMANDERE ŞELALELERİ EFTENLİ GÖLÜ TURU
GÜNÜBİRLİK SAMANDERE ŞELALELERİ EFTENLİ GÖLÜ TURU
Şehirler :
Kontenjan :
44 kişi
Tur Süresi :
1 gün
Double Oda
195 TL
Single Oda
195 TL
6-12 Yaş
195 TL
0-6 Yaş
195 TL

GÜNÜBİRLİK

SAMANDERE ŞELALESİ - EFLENLİ KÖYÜ - GÜZELDERE ŞELALESİ - TOPUK YAYLASI

20 EYLÜL 2020

 

 

Keşan Hükümet Konağı Önünde belirlenecek saatte buluşmamızın ardından araçtaki yerlerimizi alarak yolculuğumuza başlıyoruz. İlk olarak Kocaeli'nin önemli tarihi noktalarından biri olan ve adını dünyaya el dokuması halılarıyla duyuran Hereke'nin denize sıfır limanında bulunan Kordon Cafe'de sabah kahvaltı molası ile başlıyoruz. Kahvaltımızın ardından yolumuza devam edip istikametimizi ilk olarak Samandere Şelalesi'ne çeviriyoruz. Türkiye'nin ilk tescil edilen Tabiat Anıtı olan Samandere Şelalesi'nde kartpostal misali çekeceğiniz fotoğraflar, oksijen dolu havası ve şehrin yorgunluğunu atabileceğiniz kısa bir serbest zaman sonrasında öğlen yemeği için yola çıkıyoruz. Öğlen yemeği için ayrılan sürenin ardından Yörem Mandıra'da yöreye özgü köy ürünleri alışverişi yapabilmeniz için kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Düzce Ovası’nın akarsu ağının birleştiği ve Büyük Melen kanalıyla Karadeniz’e döküldüğü ekolojik bir ağın düğüm noktası olan Eflenli Gölü'nü panoramik olarak görüyoruz. Çevresi, sahip olduğu zengin bitki örtüsü ve su kaynakları ile göçmen kuşların göç yolu üzerinde bulunan önemli ve ender merkezlerden biri olan Eflenli Gölü aynı zamanda kuş cenneti olarak da bilinir. Şanslıysanız kuş göçlerini de çıplak gözle görebilir ve fotoğraflayabilirsiniz. Buradaki gezimizin ardından rotamızı Güzeldere Şelalesi'ne çeviriyoruz. Güzeldere Köyü'nden geçen Bıçkı Deresi üzerinde bulunan şelale; 120 metre yükseklikten dökülen suyun doğal coşkusunu dev kayın ve gürgen ağaçlarıyla bütünleştirerek muazzam bir görüntü arz etmektedir. İlkbaharın ve sonbaharın renk cümbüşüne dönüşen tonları, bu güzel tabiat alanını adeta bir tabloya benzetmektedir. Güzeldere Şelalesi, doğal peyzaj bitki örtüsü, piknik alanları, düzenlenmiş orman içi dinlenme yerleri ve yürüyüş parkurları ile bölgenin önemli doğal değerlerindendir. Bitki örtüsüne hayran kalacağınız Güzeldere Şelalesi gezimizi tamamladıktan sonra Topuk Yaylası'nda ormanın kokusunu, ardından göletle buluşan sarıçam, köknar, kayın gürgen ağaçlarının görüntüsü ile birlikte farklı birçok kuş çeşidinden doğa konseri dinleyerek, patika yollarda bisiklet, trekking, foto-safari gibi aktiviteler yapabilirsiniz. Rehberimizin belirlediği yerde ve saatte buluşmamızın ardından doğayla buluşmanın tatlı huzuru eşliğinde Keşan'a doğru geri dönüş yolculuğumuz başlayacaktır ve siz değerli misafirlerimizle bir başka Bora Turizm programında buluşmak üzere turumuzun sonlandırıyoruz.

KİŞİ BAŞI 195 TL

 

 

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

  • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
  • Bora Turizm Rehberlik Hizmetleri
  • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
  • Tüm Yemekler
  • Tüm Ekstra Harcamalar

 

 

 

DİĞER TUR BİLGİLERİ;

# Dünyayı da etkisi altına alan Coronavirüs Pandemi süreci boyunca yapılacak turlarda araçlarda yarı yarıya kapasite kullanılacaktır.

# Ödemesi yapılmayan ön rezervasyonların kesinliği yoktur, 24 saat içerisinde ön ödeme (kapora) yatırılması gereklidir. Yatırılmadığı taktirde, 24 saat aşımından sonra otomatik olarak "Yedekler" kategorisine aktarılacaktır.

# Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. 2 Gece ve üzeri konaklamalı turlarda oturma düzeninde her gün sıra atlayarak rotasyon uygulanır.

# Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.

# Tur programında, hava muhalefeti ile oluşabilecek aksaklıklardan Bora Turizm sorumlu değildir. Değişiklilk yapma hakkı Bora Turizm'de saklıdır.

# Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan Bora Turizm sorumlu değildir.

# İptaller, günübirlik turlarda son 7 gün, yurt dışı ve konaklamalı turlarda 1 ay öncesine kadar yapılmalıdır. 

# Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapılabilir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Bora Turizm sorumluluğu yoktur.

# Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.

# Çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır.

# Araçlarımız katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. (18, 27, 46 Kişilik araçlarımız mevcuttur.)