Şehirler ve Ülkeler

GÜNÜBİRLİK BOCUK GECESİ

KAMPANYA

GÜNÜBİRLİK BOCUK GECESİ

  • GÜNÜBİRLİK BOCUK GECESİ
  • GÜNÜBİRLİK BOCUK GECESİ
  • GÜNÜBİRLİK BOCUK GECESİ
  • GÜNÜBİRLİK BOCUK GECESİ
  • GÜNÜBİRLİK BOCUK GECESİ
GÜNÜBİRLİK BOCUK GECESİ
Şehirler :
Kontenjan :
44 kişi
Tur Süresi :
1 gün
Double Oda
20 TL
Single Oda
20 TL
6-12 Yaş
20 TL
0-6 Yaş
20 TL

GÜNÜBİRLİK

BOCUK GECESİ

18 OCAK 2020

 

 

Halk arasında "Kasım Günleri" olarak ifade edilen ve kış devresinin 61. gününün gecesine denk gelen geceye "Bocuk Gecesi" deniyor. Kış mevsiminin en soğuk gecesi olarak da kutlanan "Bocuk Gecesi"nde, her evde mutlaka kabak pişirilir ve bunun yanı sıra kar suyunda haşlanmış mısır, armut, ayva, çekirdek, badem kuzinede fırınlanmış yer fıstığı ve ceviz yeniliyor. Aile ahalisi, komşular ve akrabaların katıldığı bu gecede, gençler çarşaflara bürünerek komşularını "Bocuk Geliyor" diye korkutuyor. "Bocuk" diye adlandırılan varlığın beyazlar içinde, insan görünümünde gezdiğine "Bocuk Karısının" kabak pişen eve gelip kötülük yapamayacağına inanılıyor. Günümüzde az biliniyor olsa da bazı köylerde hala Bocuk Gecesi ritüellerinin uygulanmasına devam edilmektedir. İşte bu köylerden biri olma özelliğine sahip olan Keşan İlçesinin Çamlıca Köyü'ne gerçekleştirdiğimiz bu turda siz de bir "Bocuk" olabilirsiniz.

TUR PROGRAMI

Öğle Saatlerinde Edirne'de belirtilecek olan noktada ve saatte buluşuyor ve Keşan'a hareket ediyoruz. İlk durağımız öğle yemeği için Keşan'ın taze baharat ve etiyle harmanlanmış ve ünlenmiş Satır Et gibi muazzam bir tadı ile tanışarak hafızalarımıza kazınacak etini yiyoruz. (Ekstra) Öğle yemeği ardından araçtaki yerlerimizi alarak Çamlıca Köyü'ne hareket ediyoruz. Ardından sokakları ve caddeleri köy ahalisi tarafından boyanan köyümüzü gezerek fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında 2004 yılında Çamlıcalı gençler tarafından oluşturulmuş olup bu özelliğiyle Türkiye'de hem tek hem de bir ilk olan Çamlıca Etnografya Müzesini ziyaret ediyoruz. Organizasyonun yapıldığı alana geçerek makyaj ve kostüm standlarını ziyaret ediyoruz. Sonrasında etkinliklere katılmanız açısından serbest zaman veriyoruz. Bu arad ahediyelik eşya ve köy ürünlerini de kurulan stantlarda alabilirsiniz. Serbest zamanda korku temalı tiyatro gösterilerine katılabilir, ölü gelin danslarını izleyebilir ve O SES TÜRKİYE Finalisti Oğuz Berkay Fidan'ın konserini dinleyebilir, köy turuna çıkıp köylüleri korkutabilirsiniz. Belirlenen noktada saat 23:30'da buluşarak geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam ilerleyen saatlerde siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıp, bir sonraki Bora Turizm organizasyonunda buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

 

KİŞİ BAŞI KEŞAN KATILIM 20 TL

UZUNKÖPRÜ KATILIM 70 TL

EDİRNE KATILIM 85 TL

 


 

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

 
  • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
  • Araç İçi İkramlar

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  • Öğle ve Akşam Yemekleri
  • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
  • Tüm Ekstra Harcamalar

 

 

 

DİĞER TUR BİLGİLERİ;

 

 Gerekli görüldüğü taktirde, programın gerçekleştirilebilmesi için tur programlarının diğer acenteler ile ortak olarak birleştirilmesi hakkı Bora Turizm’de saklı tutulmaktadır.

# Ödemesi yapılmayan ön rezervasyonların kesinliği yoktur, 24 saat içerisinde ön ödeme (kapora) yatırılması gereklidir. Yatırılmadığı taktirde, 24 saat aşımından sonra otomatik olarak "Yedekler" kategorisine aktarılacaktır.

# Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. 2 Gece ve üzeri konaklamalı turlarda oturma düzeninde her gün sıra atlayarak rotasyon uygulanır.

# Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.

# Tur programında, hava muhalefeti ile oluşabilecek aksaklıklardan Bora Turizm sorumlu değildir. Değişiklilk yapma hakkı Bora Turizm'de saklıdır.

# Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan Bora Turizm sorumlu değildir.

# İptaller, günübirlik turlarda son 7 gün, yurt dışı ve konaklamalı turlarda 1 ay öncesine kadar yapılmalıdır. 

# Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapılabilir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Bora Turizm sorumluluğu yoktur.

# Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.

# Çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır.

# Araçlarımız katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. (18, 27, 46 Kişilik araçlarımız mevcuttur.)