Şehirler ve Ülkeler

DOĞU EKSPRESİYLE KARS TURU 1 GECE YATAKLI VAGON VE 2 GECE OTEL KONAKLAMA

KAMPANYA

DOĞU EKSPRESİYLE KARS TURU 1 GECE YATAKLI VAGON VE 2 GECE OTEL KONAKLAMA

 • DOĞU EKSPRESİYLE KARS TURU 1 GECE YATAKLI VAGON VE 2 GECE OTEL KONAKLAMA
 • DOĞU EKSPRESİYLE KARS TURU 1 GECE YATAKLI VAGON VE 2 GECE OTEL KONAKLAMA
 • DOĞU EKSPRESİYLE KARS TURU 1 GECE YATAKLI VAGON VE 2 GECE OTEL KONAKLAMA
 • DOĞU EKSPRESİYLE KARS TURU 1 GECE YATAKLI VAGON VE 2 GECE OTEL KONAKLAMA
 • DOĞU EKSPRESİYLE KARS TURU 1 GECE YATAKLI VAGON VE 2 GECE OTEL KONAKLAMA
 • DOĞU EKSPRESİYLE KARS TURU 1 GECE YATAKLI VAGON VE 2 GECE OTEL KONAKLAMA
 • DOĞU EKSPRESİYLE KARS TURU 1 GECE YATAKLI VAGON VE 2 GECE OTEL KONAKLAMA
 • DOĞU EKSPRESİYLE KARS TURU 1 GECE YATAKLI VAGON VE 2 GECE OTEL KONAKLAMA
DOĞU EKSPRESİYLE KARS TURU 1 GECE YATAKLI VAGON VE 2 GECE OTEL KONAKLAMA
Şehirler :
Kontenjan :
44 kişi
Tur Süresi :
4 gün
Double Oda
8500 TL
Single Oda
11400 TL
6-12 Yaş
8000 TL
0-6 Yaş
8000 TL

DOĞU EKSPRESİYLE 

KARS TURU

TREN İLE GİDİŞ 

UÇAK İLE DÖNÜŞ

1 GECE TREN + 2 OTEL GECE KONAKLAMA
8.500 TL 

 6-7-8-9 Mart 2023
 

 

 

 

1. Gün                                                                                                                  Keşan - Ankara - Kars Seyahati Turistik Doğu Ekspresi

Belirlenen saatte  Keşan Hükümet Konağı önünden hareket ediyoruz.Yolda verilen molalar sonrası Ankaraya'ya transefirimiz için istanbul hızlı tren garına varıyoruz.Ankara varışı takiben TCDD Doğu Ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyor yerleşiyor v uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun her rengini mevsimden mevsime geçişini görme imkanına sahip olacağız.Sabah Kahvaltısı,Öğle Yemeği ve Akşam yemeği serbest olarak Tren Yemekli vagonunda alınacaktır. Gecemizi vagonlarımızda keyifli bir uyku ile geçiriyoruz. Bu gece Konaklama Trende Yataklı odalarımızda.

 

2. Gün                                                                                                                                                             Erzincan – Erzurum -  Kars

Sabah saatlerinde Erzincan varışı takiben 2 saat 40 dakikalık duraklama’da Erzincan merkezi gezme fırsatımız olacak.2 saat 40 dk lık bekleme sonrası tekrar trenimize binip yolculuğumuza devam ediyoruz.Akşam saatlerinde Trenimizin bir sonraki duraklaması Erzurumda.Yine 2 saat 40 dk olarak verilen duraklama esnasında Ca Kebabının tadına bakabilir yada Oltu Taşı alışverişi yapabilirsiniz. 2 saat 40 dk lık bekleme sonrası tekrar trenimize binip Kars’a hareket ediyoruz.Akşam geç saatlerde Kars’a varışı takiben otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz.Akşam konaklama otelimizde.

 

3. Gün                                                                 Ani Harabeleri Turu – Çıldır Gölü Turu - Kars

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ermenistan sınırında yer alan Ani Harabeleri ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani'yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz.  Molanın ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Yörede peynir yapımı ile ünlü Malakan Köyü olan Yalınçayır köyünü yol güzergahımızda panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

4. Gün                                                                              Sarıkamış - Kayak Merkezi - Kars-Erzurum-İstanbul-Keşan

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış denilince ilk akla gelen Kayak Merkezini misafirlerimizin görebilmesi için burada serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Kars' a geri dönüş.Kars Merkez ‘de yapacağımız gezintimize başlıyoruz. Gezimizin bu bölümünde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler. Programımızın ardından  İstanbul'a dönüşümüzü gerçekleştirmek üzere Erzurum havalimanına varıyoruz.

İstanbul’da Havalimanına varışı takiben havalimanında bizi bekleyen otobüsümüz ile Keşan’a dönüyor ve birbaşka turumuzda buluşmak üzere sizlerden ayrılıyoruz.

 

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Keşan-Ankara Tren Garı ve İstanbul Havalimanı-Keşan Transferleri
 • Ankara-Kars-Doğu Ekspresi Biletleri(Yataklı Vagon)
 • Kars-İstanbul Havalimanı Uçak Bileti(Thy,Anadolu Jet, Pegasus Havayolları)
 • Kars,Sarıkamış,Ani,Çıldır Gölü Ulaşım Hizmetleri
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • 3 Gece Butik Otelleride Konaklama
 • 1 Gece Yataklı Vagonlarda Tren Konaklaması
 • Otelde Alınan 3 Sabah Kahvaltısı
 • Otelde Alınan 2 Akşam Yemeği
 • Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası
 • Panoramik Şehir Turları
 • Otobüste Alınan Tüm İkramlar

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri  
 • Tren Seyahatinde Alınan Tüm Öğünler
 • Kişisel Harcamalar
 • Çıldır Gölü Kızaklı Fayton Turu
 • Sarıkamış Kayak Merkezi Telesiyej Biniş Ücretleri
 • Tüm Öğle Yemekleri

     

KARS TURUNA ÖZEL BİLGİLENDİRMELER;

 

- Tur Planında belirtilen gezi programı ve ziyaret günleri hava durumu göz önüne alınarak rehberimiz tarafından değiştirebilir. Böylesi bir durum Mücbir sebep olarak değerlendirilecek olup misafirlerimizin bu konuda rehberimizin yönlendirmesine uyması gerekmektedir.

-  Bu turumuzun Tren seyahati bölümünde, Doğu Ekspresinde kullanılan Yataklı Vagonda Odalar 2 Kişiliktir.

-  Misafirlerimizin 3 Kişilik Rezervasyon yapması halinde Otelde 3 kişi aynı odada kalır. Tren konaklamasında ise ; (2 adet) 2 kişilik Yataklı Vagon Odası verilir.   

-  Misafirimizin 1 Kişilik Rezervasyon yapması halinde, tüm seyahat odada tek kişi kalacak şekilde planlanır. Otelde tek kişilik oda (Sngl)  Tren seyahatinde de ( odada tek kişi kalınacak şekilde ) 2 Kişilik Yataklı oda  konaklaması verilir ve misafir odada tek başına seyahat eder.

 

 

DİĞER TUR BİLGİLERİ;

# Günübirlik ve Tek gecelik konaklaması olan programlarda koltuk sıraları kayıt sırasına göre belirlenmektedir, 2 gece ve üzeri konaklamalı programlarda koltuk sıraları her gün Bora Turizmin belirlediği şekilde değiştirmeli olarak rotasyon uygulanacaktır.

# Gerekli görüldüğü taktirde, programın gerçekleştirilebilmesi için tur programlarının diğer acenteler ile ortak olarak birleştirilmesi hakkı Bora Turizm’de saklı tutulmaktadır.

# Ödemesi yapılmayan ön rezervasyonların kesinliği yoktur, 24 saat içerisinde ön ödeme (kapora) yatırılması gereklidir. Yatırılmadığı taktirde, 24 saat aşımından sonra otomatik olarak "Yedekler" kategorisine aktarılacaktır.

# Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. 2 Gece ve üzeri konaklamalı turlarda oturma düzeninde her gün sıra atlayarak rotasyon uygulanır.

# Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.

# Tur programında, hava muhalefeti ile oluşabilecek aksaklıklardan Bora Turizm sorumlu değildir. Değişiklilk yapma hakkı Bora Turizm'de saklıdır.

# Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan Bora Turizm sorumlu değildir.

# İptaller, günübirlik turlarda son 7 gün, yurt dışı ve konaklamalı turlarda 1 ay öncesine kadar yapılmalıdır. 

# Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapılabilir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Bora Turizm sorumluluğu yoktur.

# Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.

# Çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır.

# Araçlarımız katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. (18, 27, 46 Kişilik araçlarımız mevcuttur.)