Şehirler ve Ülkeler

ATİNA TURU

KAMPANYA

ATİNA TURU

 • ATİNA TURU
 • ATİNA TURU
 • ATİNA TURU
 • ATİNA TURU
 • ATİNA TURU
 • ATİNA TURU
 • ATİNA TURU
 • ATİNA TURU
 • ATİNA TURU
ATİNA TURU 3 GECE KONAKLAMALI 25-29 EKİM 2019
Şehirler :
Kontenjan :
42 kişi
Tur Süresi :
5 gün
Double Oda
199 EURO
Single Oda
304 EURO
6-12 Yaş
165 EURO
0-6 Yaş
165 EURO

“ATİNA TURU”

ATİNA (2) – SELANİK (1) - PİRE – KAVALA / 3 GECE / 4 GÜN

25 – 29 EKİM 2019

 

 

1.GÜN 25 EKİM 2019 CUMA                                                                                              İSTANBUL

Akşam saat 17:00’da İstanbul’da belirlenen noktadan hareket ediyoruzÇorlu-Tekirdağ-Keşan’da bizi bekleyen misafirlerimizi de aldıktan sonra.İpsala (Türk) & Kipi (Yunanistan) Sınır Kapılarında Gümrük & Pasaport işlemleri sonrası Evros bölgesinden Yunanistan’a giriş.

 

2.GÜN 26 EKİM 2019 CUMARTESİ                                                                               ATİNA

Yolda verilen molalar sonrası sabah saatlerde ATİNA’ ya varış.ATİNA ŞEHİR GEZİSİ (Acropolis, Parthenon, Dionysos Tiyatrosu, Odeon, Zeus Tapınağı, Hadrianus Kapısı, Likavitos Tepesi, Panathenic Stadyum, Harry Trouman Meydanı & Heykeli, Konservatuvar, Türk Elçilik Binası, Eski Saray, Cumhurbaşkanı & Başbakan’ın Konutları, Evzon Askerlerinin nöbet değişimi, Ulusal Park, Zappion Sergi Sarayı, “St. Paul, St. Nikodimos, Bizans” Kilisesileri, Syntağma Meydanı, Parlemento Binası “Meçhul Asker Anıtı” Tarihi Grande Bretage Oteli, Para Müzesi, Heinrich Schliemann’ın Evi, 19. Yüzyıl Neo Klasik Yapılar (Akademi - Üniversite – Kütüphane) Merkez Bankası, Ag. Dionissios Katedrali, Omonia Meydanı, Kolokotroni Heykel & Meydanı, İlk Meclis Binası, Olympiyat Köyü, ünlü Plaka semti, Atina Mitropolis Katedrali, ünlü semt ve caddeleri gezisi sonrası  otele hareket ediyoruz. Akşam konaklama otelimizde.

 

3.GÜN 27 EKİM 2019 PAZAR                                                                               ATİNA

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Dünya Tarihinin en meşhur sit alanlarından biri olan Acropolis’i geziyoruz. (Giriş ve lokal rehberlik ücreti için 25 euro rehberimize ödenir). Acropolis gezisi sonrası arzu eden misafirlerimiz (Ekstra 55 €uro) Korinth Kanalı + Pire Paşa Limanı Turu’na katılabilirler.Bu turumuzda dünyanın en meşhur kanallarından biri olan Korinth kanalında gemilerin geçişini seyredeceğiz. Akşam üstü Pire limanında balıklarımızı yiyip Yunanistan’ın mezelerinin ve içeceklerimnin tadına bakarak Güneşin batışını seyredeceğiz.Ardindan otelimize dönüş.Akşam konaklama otelimizde.Akşam isteyen misafirlerimizle (Ekstra 55 €uro) Yunan Tavernası‘nda Eğlence (Yemek+ İçecek+ Greek Müzik & Folklör Sirtaki – Buzuki – Rebetiko).

 

3.GÜN  28 EKİM 2019 PAZARTESİ                                                                    METEORA - SELANİK

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası KALAMBAKA-METEORA ya hareket. Lamia-Trikala yolunu takiben Meteora’ya varış.Tepelere kurulmuş Ortodox rahiplerinin yaşadığı Manastırların gezilmesinin ardından öğle yemeği molası veriyoruz.Yemek molası sonrası Selanik hareket.Selanik varışı takiben göreceğimiz yerler arasında;”Atatürkün Evi, Şadırvan, Vardar, Makedonia, Şadırvan,12 Havariler Kilisesi, Makedonia & Trakya & Bakanlık Binası – Aristoteoles Üniversite Kampüsü, İdadi,RODANDA, Ag. George Kilisesi, Hamza Bey Camii, “B.İskender – E. Venezelos – P. Konstantin”  Heykelleri, Aristoteles, Elefterios”  Meydanları “Ag. Dimitri, Egnatia, Tsmiski, Manastır, Langada, Nikis (Vas. Konstantin) ” caddeleri gezisi, hediyelik eşya alış-veriş sonrası serbest zaman.Serbest zaman sonrası otelimize hareket ediyoruz.Akşam konaklama otelimizde. Akşam isteyen misafirlerimizle (Ekstra 30 €uro) Yunan Tavernası‘nda Eğlence (Yemek+ İçecek+ Greek Müzik & Folklör Sirtaki – Buzuki – Rebetiko).

 

4.GÜN  29 EKİM 2019 SALI                                                                    KAVALA – İSTANBUL 

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından Kavala’ya hareket ediyoruz.Kavala varışı takiben öğle yemeği molasını Balık Restaurantında veriyoruz.Yemek molasının ardından Kavala Şehir Turu’na çıkıyoruz.Şehir turunda göreceğimiz yerler arasında ; Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Heykeli,Panagıa – Su kemerleri – Liman – 19 yy Neo Klasik yapıları – Eski & Yeni Şehir – Kavalalı Mehmet Ali Paşa İmarethane – Ev & Heykeli – Ag. Nicholas&Teodoro Kimissi kilisesi – Deniz feneri) Er.Stavrou – El. Venizelos caddeleri “Elefterios – Karaoli – Nikotsara 28 Ekim” meydanları gezilerinin ardından Kavaladan ayrılıyor ve son durak olarak Kavala Kurabiyecisi’ne uğruyoruz.Kavala Kurabiyelerimizi de aldıktan sonra artık turumuzun sonuna geliyor ve dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.Kipi (Yunanistan) ve İpsala (Türkiye) Sınır Kapılarında pasaport işlemleri ve free shoplarda alışverişin ardından siz değerli misafirlerimizi aldığımız yerlerde bıraktıktan sonra İstanbul’a dönüyor ve bir başka turda görüşmek üzere sizleri aldığımız yere bırakıyoruz.

 

2 & 3 Kişilik Odalarda Kişi Başı 199 €uro

Tek Kişilik Oda Farkı                   105 €uro

2-12 Yaş Çocuk                            165 €uro

 

 

*Çocuk indirimi,Çocuk 2 yetişkin yanında konaklamak kaydı ile geçerlidir.

 

 

 

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Lüks Otobüslerle Ulaşım
 • Atina'da 3/4* Otelde 2 Oda Kahvaltı Konaklama
 • Selanik 3/4* Otelde 1 Oda Kahvaltı Konaklama
 • Bora Turizm Rehberlik Hizmetleri
 • Kavala,Selanik,Meteora,Atina Şehir Turları
 • Otobüste Alınan Tüm İkramlar

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Schengen Vize + Seyahat Sigortası+Hizmet Bedeli 120 €
 • Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası (Yeşil Pasaporta Mecburi) 10 €uro
 • Sigorta'da 65 Yaş Üzeri Ek Prim Bedeli
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı 50 TL
 • Acropolis Giriş Ücreti + Acropol Rehber Bedeli 25 €uro
 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Koring Kanalı + Pire Türk Limanı Turu 55 €uro
 • Atina Taverna (Yemek+Sınırlı İçecek+Canlı Müzik) 55 €uro
 • Selanik Taverna (Yemek+Sınırlı İçecek+Canlı Müzik) 30 €uro

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DİĞER TUR BİLGİLERİ;

# Gerekli görüldüğü taktirde, programın gerçekleştirilebilmesi için tur programlarının diğer acenteler ile ortak olarak birleştirilmesi hakkı Bora Turizm’de saklı tutulmaktadır.

# Ödemesi yapılmayan ön rezervasyonların kesinliği yoktur, 24 saat içerisinde ön ödeme (kapora) yatırılması gereklidir. Yatırılmadığı taktirde, 24 saat aşımından sonra otomatik olarak "Yedekler" kategorisine aktarılacaktır.

# Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. 2 Gece ve üzeri konaklamalı turlarda oturma düzeninde her gün sıra atlayarak rotasyon uygulanır.

# Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.

# Tur programında, hava muhalefeti ile oluşabilecek aksaklıklardan Bora Turizm sorumlu değildir. Değişiklilk yapma hakkı Bora Turizm'de saklıdır.

# Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan Bora Turizm sorumlu değildir.

# İptaller, günübirlik turlarda son 7 gün, yurt dışı ve konaklamalı turlarda 1 ay öncesine kadar yapılmalıdır. 

# Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapılabilir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Bora Turizm sorumluluğu yoktur.

# Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.

# Çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır.

# Araçlarımız katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. (18, 27, 46 Kişilik araçlarımız mevcuttur.)